Wyjeżdżasz? Zadbaj o zabezpieczenie domu!

Czy wiesz, że latem dochodzi do największej liczby włamań i kradzieży w domach i mieszkaniach prywatnych? Okres wakacyjny sprzyja złodziejom. Twoja dłuższa nieobecność to doskonały moment dla włamywaczy, aby pozbawić Cię majątku.

 

Jeśli planujesz wakacyjny wyjazd wciąż nie jest za późno, by zainwestować w zabezpieczenie mienia. Możesz zdecydować się na system alarmowy lub monitoring wizyjny

Pierwszy skutecznie ochroni obiekt przed włamaniem i jednocześnie powiadomi odpowiednie służby o nieuprawnionym wejściu do obiektu. Druga opcja gwarantuje jeszcze skuteczniejszą ochronę i obejmuje system kamer, dzięki którym możliwy jest całodobowy nadzór nad obiektem z każdego miejsca na świecie. Za ich pomocą  będziesz mógł rejestrować, transmitować, zapisywać i odtwarzać wszelkie zdarzenia, które pojawią się wokół  Twojej posiadłości.

Jeszcze nie jest za późno! Już dziś postaw na bezpieczeństwo i skontaktuj się z naszą firmą!

Zadzwoń +48 504-106-925

Jak zabezpieczyć dom na czas wakacyjnych podróży:

Wakacyjny wyjazd jest czymś na co większość z nas czeka cały rok. Jedni marzą o tropikalnych plażach, słodkim nic nie robieniu w cieniu palmy, inni zaś o aktywnym żeglowaniu lub windsurfingu. Istnieje jednak wspólny mianownik, który łączy oba rodzaje urlopowiczów. Bez względu na preferencje co do sposobu spędzania wolnego czasu, wszystkim nam leży na sercu bezpieczeństwo pozostawionego na kilka dni, czasem tygodni, domu.

Powierzenie opieki nad mieszkaniem życzliwym sąsiadom lub znajomym wpadającym co jakiś czas podlać kwiaty nie jest najlepszym pomysłem, jeśli zależy nam na 100-procentowym bezpieczeństwie. Najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w profesjonalny system alarmowy lub monitoring wizyjny. Tego rodzaju sprzęt chroni dom przed włamaniem, ale i daje pewność, że nasze wyczekane, beztroskie wakacje nie zostaną brutalnie przerwane informacją o kradzieży.

Systemy bezpieczeństwa – dlaczego warto w nie zainwestować?

Przedwakacyjna inwestycja w profesjonalny alarm i sprzęt monitorujący to konieczność, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że to właśnie miesiące letnie są okresem najbardziej owocnych żniw dla złodziei specjalizujących się we włamaniach. Jest to ważne szczególnie teraz – w czasach, kiedy duża część z nas zwykła dzielić się swoimi wrażeniami z letnich podróży na dostępnych dla wszystkich portalach społecznościowych.

W wielu przypadkach tego rodzaju informacje trafiają również do rabusiów, którzy każde bezprawne wejście do czyjegoś domu poprzedzają kilkudniową obserwacją a nawet rozmowami z sąsiadami. Dzięki temu dowiadują się na jak długo wyjechaliśmy, czy dany obiekt jest odpowiednio zabezpieczony, czy też nie. Świadczą o tym wywiady przeprowadzone z osobami odsiadującymi wyroki za włamania. Ponad 80% złodziei potwierdziło, że przed wtargnięciem do mieszkania sprawdzało czy dom wyposażony jest w alarm,
z czego 60% podjęło decyzję o rezygnacji z bezprawnego wejścia do czyjegoś domu po wykryciu takiego zabezpieczenia
.

Skuteczny system alarmowy to inwestycja warta swojej ceny

Domowy system alarmowy, stanowiący integralną część systemów wspomagających bezpieczeństwo wszelkiego rodzaju obiektów,
już dawno temu przestał być luksusem, na który mogli sobie pozwolić wyłącznie właściciele kosztownych rezydencji. Na instalacje alarmującą o włamaniu decydują się dziś osoby mieszkające w zwykłych domach jednorodzinnych lub blokach, którzy doskonale zdają sobie sprawę, że ewentualne straty finansowe ponoszone na skutek włamania będą wyższe, niż koszt alarmu.

Serwis i naprawa systemów bezpieczeństwa - Eltech | Gdynia    Systemy monitoringu - monitorowanie obiektów  monitorowanie obiektów

Decydując się na instalację systemu alarmowego można mieć pewność, że zgromadzony w domu dobytek będzie bezpieczny bez względu na to, czy złodziej zdecyduje się na wejście drzwiami, czy oknem. Najprostsze systemy ulegają bowiem uruchomieniu w chwili otwarcia drzwi oraz naruszenia czułych punktów pułapkowych. Instalacje gwarantujące wyższy poziom bezpieczeństwa pomagają jak najszybciej wykryć intruza. Istotną rolę pełni w nich funkcja FSP, która powoduje, że czujka śledzi pierwsze kroki włamywacza i działa niemal natychmiast. Ciekawą propozycją są także czujniki zewnętrzne, które sprawiają, że włamywacz zostaje spłoszony zanim uszkodzi drzwi czy okna. Inną propozycją są bariery podczerwieni, które montowane są w taki sposób, aby okalały całą posesję. Przekroczenie bariery powoduje uruchomienie alarmu.

Nowoczesny system alarmowy to wydatek, który warto ponieść, ponieważ chroni on nie tylko przed włamaniem.
Powiadamia również o pożarze.

Monitoring wizyjny w trosce o bezpieczeństwo Twojego domu

Gwarancję pełnej kontroli nad tym, co się dzieje na terenie posesji, daje zainstalowany monitoring wizyjny. Złożony z kamer
i z rejestratorów cyfrowych system czuwa nad bezpieczeństwem zgromadzonego dobytku.
Monitoring, dostosowany między innymi do powierzchni, którą ma kontrolować oraz panującego w pomieszczeniu oświetlenia, informuje o tym, co dzieje się w domu/mieszkaniu nawet wtedy, gdy jego właściciele spędzają urlop w miejscu oddalonym o setki,
a nawet tysiące, kilometrów. Dzięki możliwości zdalnej obserwacji kilku miejsc w zabezpieczonym obiekcie można z czystym sumieniem oddać się wakacyjnemu lenistwu. Wystarczy laptop, tablet, a nawet smartfon, aby sprawdzić, co w danym momencie dzieje się na terenie posesji. Tego rodzaju system bezpieczeństwa skutecznie minimalizuje zjawisko kradzieży, a w sytuacji włamania umożliwia weryfikację tożsamości złodzieja.
Należy jednak pamiętać, że skuteczność zarówno systemu alarmowego, jak i monitoringu zależy od jakości sprzętu i poprawności montażu. Dlatego chcąc poczuć się pewnie, warto w kwestii instalacji systemów bezpieczeństwa zaufać specjalistom.


Jeszcze nie jest za późno! Już dziś postaw na bezpieczeństwo i skontaktuj się z naszą firmą!